Мокуме гане — техніка виготовлення ексклюзивних прикрас

Мокуме гане — техніка виготовлення ексклюзивних прикрас

Мокуме гане — техніка виготовлення ексклюзивних прикрас

    Прикраси мокуме вражають своїм незвичним дизайном. Однак, коли дізнаєшся про техніку більш детально та розумієш, яким чином вдається створювати такі каблучки, то тебе охоплює неймовірне захоплення. Саме з цієї причини ми зробили блог про Мокуме.

    Ви напевно бачили, що на сайті є окремий каталог з прикрасами мокуме гане. Хто на них звертав увагу, мабуть вже знає про те, що ця техніка виникла в японській культурі, а згодом була перейнята європейцями. Однак, чи замислювалися ви коли-небудь над причинами появи цієї техніки? Що стало передумовою мокуме і чим вона взагалі була для японців?

    Сьогодні ми пропонуємо вам поринути у міні-історичний екскурс по японській культурі та оглянути, як ми виготовляємо прикраси у цій складній ювелірній техніці.

Історія мокуме гане

    Мокуме гане — це стародавня японська техніка обробки металів, винайдена у феодальній Японії майстрами мечів. Її назва перекладається як "металічна текстура деревини". У ті далекі часи її використовували переважно для прикрашання руків’їв самурайських мечів. Щоправда, таку розкіш міг дозволити собі не кожен самурай, оскільки ця послуга була дорогою і статусною.

    Проте майже одразу майстри зрозуміли, що загадкову техніку можна використовувати не лише для оздоблення зброї, але і для виготовлення ювелірних прикрас. Тож тепер ви можете носити витвори у техніці мокуме, не тягаючи з собою декілька кілограм гострого металу. Але кожна зроблена нами прикраса несе повну вагу цієї історії, яку ми втілили в наших каблучках, сережках, кулонах.

Колекція прикрас мокуме

    Японська культура стала підґрунтям для появи та вдосконалення мокуме гане. Проте сьогодні ця ювелірна техніка є улюбленою для багатьох майстрів у всьому світі. Водночас далеко не кожен ювелір здатен освоїти її. Ми не помилимося, якщо скажемо, що в Україні на сьогодні є тільки поодинокі випадки створення певних виробів в цьому стилі. І що тільки наш бренд може похвалитися розробкою та виготовленням повноцінних колекцій у цій складній техніці.  

    Завдяки їй кожна прикраса виходить неповторною, і ми самі не завжди знаємо, що ж саме вийде з-під досвідчених рук ювеліра.

Як створюється каблучка мокуме. Відео. 

Пропонуємо вам самим насолодитися процесом виготовлення каблучки мокуме.

    Переглянувши наше відео, ви напевно зрозуміли, що мокуме — це більше, ніж просто техніка поєднання металів. Вона є справжньою алхімією, яка вимагає від майстра надзвичайної терплячості, акуратності та високої ювелірної майстерності. Коли митець створює прикрасу мокуме, він має дуже тонко відчувати метали, дуже дбайливо з ними обходитись, «не дозволяти їм плакати». Між ним і ними мають скластися справді довірливі відносини. Логіка тут не працює! 

Мокуме – це майже завжди суцільна інтуїція та шосте чуття!

    У ній не існує точного алгоритму. Кожного разу все по-іншому. Тому необхідне терпіння і правильний психологічний стан, налаштування, а також вміння відчути загальний образ витвору, не прив’язуючись до конкретних деталей. Адже мокуме – це завжди загадка, це завжди імпровізація.

    Непередбачуваність, рідкісність, складність — це три фактори, що роблять ювелірні вироби з мокуме гане справді коштовними та високовартісними. Якщо ви цінуєте розкіш, ексклюзивність та ручну роботу — то ці вироби ідеально вам підходять. 

    Адже тільки техніка мокуме гане дозволяє металам зберігати свою індивідуальність, властивості і характер, і в той же час, красиво огорнувши один одного з усіх боків, щільно поєднуватися і утворювати невимовної краси візерунок. Візерунок, який завдяки своїй унікальності та повністю ручному процесу виготовлення, не повториться вже ніколи у жодному іншому виробі.