Догляд за глянцевими та матовими прикрасами

20.03.2024
vieved   254

У світі ювелірного мистецтва глянцеві та матові прикраси є двома полярно різними стилями, які надають унікальний характер кожній прикрасі. Глянцевий блиск привертає увагу своїм дзеркальним сяйвом, тоді як матовий ефект додає загадковості та ніжності дизайну. Ці дві техніки обробки поверхні не лише надають виробам естетичного вигляду, але також можуть впливати на їхню стійкість та довговічність.

У цій статті ми розглянемо особливості глянцевих та матових ювелірних прикрас, дослідимо, як вони відрізняються та як можна підтримувати їхню оригінальну красу для збереження належного вигляду протягом багатьох років. Дізнаємося про основні методи обробки поверхонь та техніки догляду, які допоможуть зберегти глянець і матовість прикрас, забезпечуючи їм вражаючий вигляд у будь-який час.

Обробка поверхні грає важливу роль у дизайні та стилізації ювелірних виробів. Вибір між глянцевою і матовою обробкою залежить від персональних вподобань, стилю виробу, матеріалу та бажаного ефекту. Деякі дизайнери, також, комбінують обидві обробки для створення цікавих візуальних ефектів і контрастів.


Глянцева обробка (Polishing):


 • глянцева обробка ювелірних виробів надає їм дзеркального блиску, що виглядає класично та елегантно
 • цей процес полягає у використанні спеціальних абразивних матеріалів, які знімають тонкий шар металу з поверхні прикраси, що робить її рівною і гладкою. Завдяки цьому прикраса максимально відбиває світло, що призводить до блиску та глянцевого ефекту.


Матова обробка (Matte Finish):


 • матування здійснюється за допомогою використання абразивних матеріалів для створення нерівностей на поверхні прикраси
 • матова поверхня відбиває меншу кількість світла, через що, відповідно, не має блиску
 • матова обробка надає ювелірним прикрасам більш природний та приглушений вигляд. Ця техніка часто використовується для створення контрасту з глянцевими елементами або ж для підкреслення дизайну прикраси.


Чому змінюється зовнішній вигляд глянцевих та матових ювелірних прикрас


Стан ювелірних виробів може псуватися через певні чинники. Ось деякі з них:

 • 1. Глянцевий блиск або ідеальне матування на поверхні прикраси може псуватися внаслідок щоденного носіння, контакту з іншими предметами. Це може призвести до появи подряпин та потертостей.
 • 2. Окислення: деякі метали, зокрема срібло, можуть піддаватися окисненню через контакт з агресивними хімічними речовинами. Це може змінювати зовнішній вигляд прикраси, пошкодивши її фактуру та створюючи темні плями.
 • 3. Прикраси потребують належного догляду. Недбале поводження, зберігання в місцях з високою вологістю або ж контакт з агресивними хімічними речовинами можуть пошкодити поверхню.
 • 4. Специфіка матеріалу. Такі метали як платина або золото менше схильні до зносу та окислення порівняно зі сріблом. Однак вони також можуть змінювати свій зовнішній вигляд у результаті тривалої експлуатації.
 • 5. Дизайн. Через рельєфність деяких прикрас глянець або матованість зберігатиметься довше, бо, насамперед, стиратимуться більш випуклі поверхні.

Для підтримання вигляду прикрас рекомендується:

 • зберігати ювелірні вироби окремо від інших предметів, щоб уникнути подряпин та тертя
 • обирати місця зберігання, уникаючи вологості та впливу агресивних хімічних речовин
 • регулярно очищати прикраси за допомогою м’якої тканини (фібри), щоб видалити бруд та дрібні забруднення
 • звертатися до професійного ювеліра для чистки та реставрації поверхні потрібно в тому випадку, коли пошкодження неможливо виправити вище запропонованими способами.

Золота каблучка на заручини Березнева гілочка
Обручка з деревом життя
Срібна обручка з деревом життя

Дотримання цього переліку рекомендацій щодо догляду за ювелірними прикрасами допоможе зберегти зовнішній вигляд виробів та збільшить експлуатаційний термін.

Кожна прикраса — це унікальний витвір, що довго прикрашатиме ваші будні й націлений стати спадщиною для багатьох поколінь. Належний догляд за прикрасами, з любов’ю та повагою, збереже їхню блискучу чи матову елегантність на роки, закарбовуючи кожен щасливий момент вашого життя.


(
4.8
 з 5)

Поширити статтю

(
4.8
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: