Блиск каменю: природа проти технологій

09.02.2024
vieved   883

Блискучий, розкішний та романтичний. Діамант — це елегантність та позачасовість. Але діаманти у ваших прикрасах є натуральними чи вирощеними в лабораторії? І чи має це якесь значення?
Лабораторні (синтетичні) алмази можуть мати такий самий молекулярний склад і вигляд, як природні алмази, але на цьому їхня схожість закінчується.
У чому ж основні відмінності натуральних та синтетичних діамантів?


1. Лабораторії, які виробляють синтетичні діаманти потребують більшої кількості електроенергії, ніж класичний метод видобування натуральних алмазів.

Природні алмази утворюються під земною корою при стисненні вуглецю. Процес проходить під дією високих температур та тиску, займає мільйони років та відбувається у місцях з вулканічною активністю.
Лабораторії мають відтворити величезне тепло й тиск, які природа використовує для створення алмазу.
Методологія високої температури високого тиску (ВТВТ/HPHT) використовує гігантські гідравлічні преси, де під температурою +1100°C та 1,5 мільйона PSI тиску утворюються лабораторні діаманти. Такий режим має підтримуватися 24/7 впродовж тижнів, а інколи й місяця, залежно від розміру каменю, що вирощуються.2. Утворення лабораторних діамантів залишає більший вуглецевий слід, ніж природних.

Синтетичні алмази вирощуються за допомогою процесу, який називається ХОП (CVD) — хімічне осадження парів. Так зване «алмазне насіння» (шматочок алмазу) поміщають у камеру, наповнену вуглецевими газами та нагріту до 800 °C. Гази «чіпляються» за насіння, вирощуючи діамант. Цей процес, фактично, є прискореною версією того, що відбувається під земною корою.
Викиди СО2 на таких виробництвах втричі більші, ніж за класичного методу видобування. Адже виробникам необхідно використовувати велику кількість енергії та води для охолодження обладнання.


3. Природні діаманти — це інвестиція та довговічність.

Натуральні алмази — вичерпний ресурс, який дозріває мільйон років. Тож є більш рідкісними, ніж їхні лабораторії аналоги. А, отже, збережуть свою цінність після покупки.
У 20-х роках минулого століття натуральний діамант із характеристиками: D IF 1 ct — коштував 500$ за карат, сьогодні — 21000$.
Коли на ринку тільки з’явилися синтетичні діаманти, ціна відрізнялася від природних усього на 20 %. З розвитком технологій синтетичні діаманти стали більш доступними. Придбані декілька років тому лабораторно вирощені діаманти сьогодні майже знецінилися. А точні відомості щодо їхньої довговічності наразі не відомі.

Ми не використовуємо штучне каміння, адже ми не бачимо в них цінності. Наші прикраси — не продукт масмаркету, а ексклюзивні вироби, оздоблені ексклюзивним камінням. Такі прикраси зберігають свою цінність впродовж усього часу.

За словами ювелірів, 95 % всіх діамантів, навіть при носінні 24/7/365, через 50 або 100 років будуть виглядати так само розкішно, як і в день їх придбання. Це одна з причин, чому люди кажуть: «Діаманти — це назавжди». 

(
5.0
 з 5)

Поширити статтю

(
5.0
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: