Все про чистку та відбілювання срібла

Все про чистку та відбілювання срібла

24.04.2019
vieved   27453

Догляд за ювелірними прикрасами — це питання, яке цікавить практично кожного власника. Адже всім хочеться, аби виріб завжди виглядав, як новий цілий рік. Могутній Гугл містить багато інформації стосовно чистки золота або срібла. Однак значна частина запропонованих способів аматорські. І найгіршим є те, що деякі з цих методів псують ваші прикраси. Проаналізувавши всі способи, ми підготовили публікацію, яка відповість на одне з найбільш розповсюджених запитань — «Як почистити срібло?»    

Це питання хвилює практично кожного власника срібних прикрас. Адже, на даний момент, у світі немає нічого вічного. Все, рано чи пізно, змінюється та приймає інший вид або форму.

Ювелірні прикраси не виключення. З часом дорогоцінні метали зношуються, на них утворюються подряпини, важкодоступні місця заповнюються різноманітним брудом. Нікому не подобається вигляд «бувалого» виробу. Тому не дивно, що після тривалого носіння хочеться оновити прикрасу.

Розуміючи, що це надзвичайно актуальне питання, сьогодні ми публікуємо статтю на тему догляду за срібними прикрасами.

Як чистити срібло?

    З часом срібні прикраси забруднюються внаслідок будь-якої діяльності: прибирання в квартирі, миття посуду, робота на городі. Ми говорили про це не раз, однак все одно продовжимо повторювати.

«Завжди знімайте прикраси, якщо вони можуть зазнати впливу механічних чи хімічних чинників».

    Ця рекомендація убезпечить прикрасу від можливого нанесення пошкоджень і допоможе зберегти її первозданний вигляд.  

    Ми виділяємо 2 види чистки:

1. Професійна чистка срібла. Якщо ви читали статтю про оксидування, то напевно чули про ультразвукову мийку, завдяки якій ми очищаємо прикраси. Працює цей спосіб наступним чином:

А) занурюємо прикрасу в мийку.

Ультразвукова мийка

Б) коли її вмикаємо, то у воду подаються потужні ультразвукові вібрації, які вимивають бруд або залишки полірувальної пасти з виробів.

В) дістаємо прикрасу та промиваємо під проточною водою.

    Перед чисткою в ультразвуковій мийці, ми також враховуємо, який камінь закріплений в прикрасі. Адже є окремі види каміння, які дуже чутливі до таких подразників і вони можуть запросто пошкодитися. Для таких випадків передбачене очищення гарячим паром.

   Професійний метод даватиме найкращі результати не тільки з тієї причини, що можна прибрати бруд з будь-яких місць, а також через безпечність. Тому ми враховуємо не тільки дієвість методу, а й шанс пошкодження.

2. Чистка срібла в домашніх умовах. Методи залежатимуть від бажаної цілі. Іноді достатньо однієї ганчірки для прочищення срібної прикраси.

    Найпростіший спосіб полягає у використанні м’якої щітки з тонкими ворсинками, що зможуть пробратися у важкодоступні місця. Якщо ж ви використовуєте жорстку щітку, то є ймовірність подряпати срібну поверхню. Недоліком даного способу є те, що не завжди вдається повністю очистити прикрасу від пилу та бруду. Для кращого ефекту рекомендуємо використовувати у невеликих порціях рідке мило.

Як почистити срібло содою?

    Оскільки даний спосіб має високий шанс пошкодити прикрасу, то ми не розписуватимемо процес. Це робиться виключно для того, щоб убезпечити вас від можливих ризиків. Навіть якщо знайдете детальну інформацію (концентрація розчину, тривалість кип’ятіння) на інших джерелах, все одно не рекомендуємо використовувати чистку содою. Краще довірити справу професіоналам.

Чому чорніє срібло?

    Більшість сприймає почорнілі прикраси за брудні. Як наслідок, власники прикрас починають використовувати вищезгадані способи. Але вони не дадуть бажаного ефекту, тому що призначені для брудних виробів, а не почорнілих.

    Чорніння срібла — це реакція метала на потовиділення. Причиною є наявність в поті амінокислот, що містять в собі сірку. Але якщо прикраса була покрита білим родієм, то реакція не відбуватиметься.

    У нашій практиці траплялися випадки, коли клієнт придбав срібну прикрасу і  вона різко (через 2-3 дні) потемніла. Більшість в подібних ситуаціях подумає, що придбали неякісне срібло. Та насправді все не так однозначно.

3 причини чому чорніє срібло:

1. Надмірне потовиділення.

2. Проблеми зі здоровям. Якщо срібло чорніє при контакті з тілом, то це сигналізує про його реакцію на певні процеси в організмі.

3. Сильні емоційні переживання. Кислотність організму також залежить від рівня стресу та депресивного настрою.

Чому срібло жовтіє?

    Це доволі рідкісний випадок, однак все одно можливий. Зазвичай срібло жовтіє внаслідок взаємодії з мийними засобами або під час певного виду діяльності, а також може бути реакція на зміни в організмі.

Як відбілити срібло?

    Багато Інтернет джерел пишуть, що достатньо одного нашатирного спирту, аби відбілити срібло. Дехто також застерігав, що це доволі небезпечний метод, з яким треба бути вкрай обережним. Адже, якщо перестаратися з дозуванням, то пошуковий запит зміниться на  «Як відновити срібло?» У своїй практиці ми ніколи не користувалися домашніми методами відбілювання срібла, але спеціально для вас вирішили провести один цікавий експеримент, в якому дослідимо ефективність та пагубність даного способу. 


    

(
4.9
 з 5)

Поширити статтю

(
4.9
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: