Як відбувається оксидування срібла та для чого воно потрібне?

Як відбувається оксидування срібла та для чого воно потрібне?

16.03.2019
vieved   26833

    Оксидування срібла — це хімічне покриття, що в результаті утворює декоративну плівку чорного кольору на поверхні металу. Відбувається цей процес завдяки зануренню прикраси в сірковмісний розчин. Варто відзначити, що в ювелірній справі оксидування використовується тільки для покриття срібла. Адже золото не взаємодіятиме з сіркою. Виключенням є тільки вироби низької проби (менше 585), оскільки в них високий вміст міді.

Чому використовують оксидування в ювелірному мистецтві?

    Головна причина покриття ювелірних прикрас оксидуванням полягає в тому, щоб краще виразити деталі та візерунки на виробі. Воно використовується виключно в декоративних цілях, оскільки ніяких захисних функцій, навідміну від білого родія, не виконує. Одними з найкращих прикрас, на яких можна побачити результат оксидування: Гілочка, Нотр-Дам, Гармонія природи, Спогад дитинства.

Срібна каблучка гілочка
Срібна каблучка Нотр-дам
Каблучка з оксидованого срібла
Срібний кулон Спогади дитинства


 

Як відбувається процес оксидування в ювелірній справі?


    Перед тим, як покрити прикрасу декоративним покриттям, варто її відшліфувати і відполірувати, аби шар покриття краще лягав. Моделями для процесу оксидування виступили обручки «Око лісу». 

 

1. Після шліфування й полірування необхідно очистити прикрасу від полірувальної пасти і пилу. У цьому випадку допоможе спеціальне професійне обладнання — ультразвукова мийка. Завдяки їй, очищаються навіть важкодоступні місця.


2. Після повного очищення, промиваємо прикраси під проточною водою і ставимо обручки у сірковмісний розчин.

3. Коли на прикрасі утворюється чорна плівка, знову промиваємо, щоб змити залишки розчину, і приступаємо до фінішного шліфування та полірування. У западині чорна плівочка залишається, а з виступаючої поверхні знімається.


4. Отримуємо готовий виріб, на якому відмінно виділений рельєф прикраси.

Готові оксидовані каблучки

Зверніть увагу, що немає слідів сірки на золоті

Чи викликає алергічну реакцію оксидування?

    Покриття оксидування є абсолютно безпечним та не зможе нанести шкірі ніякої шкоди. Адже чорна плівка утворюється внаслідок природньої реакції срібла на сірку, яка міститься в розчині. Тобто срібло не покривається небезпечною хімією для здоров’я, що може викликати алергічну реакцію.

Що таке чорніння?

    Чорніння — це і є оксидування. Однак, це непрофесійна назва. Варто відзначити, що цей процес відбуватиметься навіть, якщо срібло взагалі не обробляти спеціальним розчином. Адже внаслідок впливу оточуючого середовища срібні вироби все одно чорнітимуть.

Щоправда, якщо все ж таки прикрасу обробити хімічним способом, то вона матиме більш привабливий вид, який зберігатиметься набагато довше.

    Можливо, комусь з вас захотілося побільше дізнатися про причини чорніння прикрас та методи відбілювання срібних прикрас. У такому разі рекомендуємо прочитати блог «Як чистити срібло?». В ньому ви знайдете детальні відповіді на вищезазначені питання. 

(
4.8
 з 5)

Поширити статтю

(
4.8
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: