Коронавірус: нові правила догляду та носіння ювелірних прикрас

Коронавірус: нові правила догляду та носіння ювелірних прикрас

30.03.2020
vieved   6667

Після розповсюдження коронавірусу всі почали активно дотримуватися елементарних правил гігієни. Адже раніше не в багатьох виникали думки на зразок: «Чи мию я руки більше 20 секунд?», «Це мило підійде для миття?», «Антисептик з вмістом спирту менше 70% неефективний, треба купити новий». Оскільки ми проводимо більше часу перед раковиною, є кілька речей, які слід розглянути крім підтримки елементарної гігієни.

Якщо носіння ювелірних прикрас є частиною вашого повсякденного життя, вам може бути цікаво, чи слід їх тепер носити, який ефект робить надмірна дезінфекція рук (якщо така є) і кращі практики для підтримки себе і оточуючих вас людей здоровими. 

Що відомо про виживання коронавірусу?

Провівши невеличке дослідження, нам вдалося знайти коментар Люсі Вілсон (професор кафедри невідкладної медичної допомоги в окрузі Балтимор Університету Меріленда), яка заявила, що коронавірус може залишатися на будь-якому типі прикрас. Тобто це стосується не тільки каблучок, а також браслетів та годинників.

Варто відзначити, що деякі наукові джерела зазначають про те, що вірус може залишатися на пластику та металах до 72 годин. Такі заяви змушують задуматися не тільки над миттям рук, а також прикрас.

Чи достатньо просто зняти? 

Ми не раз наголошували на тому, що перед миттям долонь, варто знімати каблучки. Однак після цього не спішіть одягати каблучку. Рекомендуємо проробити те ж саме зі своєю ювелірною прикрасою завдяки теплій воді та рідкому милу. Як закінчете з чисткою та обов’язково витріть її насухо. 

А як щодо антисептика?

Антисептик для рук не повинен контактувати з будь-якими органічними каменями (для прикладу перлини). Спирт в антисептику може висушити дорогоцінні камені та привести до пошкодження поверхні або розтріскування. Антисептик також небезпечний для опалів або бірюзи і навіть діамантів.

Однак антисептик погано впливає не лише на камені, а також на дорогоцінні метали. Особливо сильно постраждає біле золото, яке при частому контакті з вмістом дезинфектора може втратити свій блиск назавжди.

Чи продовжувати користуватися антисептиком?

Так, але перед використанням обов’язково знімайте прикраси. Коли антисептик висохне на руках, то може каблучки вдягати назад.

Будьте обережні зі зволоженням.

Зволоження грає вирішальну роль в захисті від мікробів. Тріснуті або сухі долоні втрачають захисний бар'єр. Щоб уникнути цього, варто використовувати лосьйони або креми. Однак проблемою в тому, що крем та лосьйон можуть легко забиватися у важкодоступних місцях, які слід завжди тримати в чистоті.

Чому необхідно тримати в чистоті важкодоступні місця? 

1. Накопичений бруд може стати основним місцем збору бактерій, що здатні викликати подразнення шкіри.

2. Зменшений потік повітря за каменем може затримувати вологу на пальці, що також є частою причиною подразнення.

3. Накопичення сміття в дорогоцінному камені може привести до непотрібного зносу і навіть до ослаблення зубців, що які відповідальні за закріпку каменів.

То які робимо висновки?

1. Миємо руки та прикраси (окремо, а не разом) в теплій воді з рідким милом. Правило стосується не тільки каблучок, а також браслетів та годинників. Якщо боїтеся пошкодити годинник водою, то очистіть поверхню серветками.

2. Не дозволяємо антисептику контактувати з прикрасами.

3. Продовжуємо користуватися кремами та лосьйонами для рук, але прикраси одягаємо тільки, коли рукі будуть сухі.

4. Не забуваємо про «Загальні правила по догляду за прикрасами».

5. Якщо дотримуватися нових правил, то не варто боятися носити прикраси.


(
5.0
 з 5)

Поширити статтю

(
5.0
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: