Мокуме гане — техніка виготовлення ексклюзивних прикрас

Мокуме гане — техніка виготовлення ексклюзивних прикрас

25.01.2019
vieved   15360

    Ви напевно бачили, що на сайті є окремий каталог з прикрасами мокуме гане. Хто на них звертав увагу, мабуть вже знає про те, що ця техніка виникла в японській культурі, а згодом була перейнята європейцями. Однак, чи замислювалися ви коли-небудь над причинами появи цієї техніки? Що стало передумовою мокуме і чим вона взагалі була для японців?

    Сьогодні ми пропонуємо вам поринути у міні-історичний екскурс по японській культурі та оглянути, як ми виготовляємо прикраси у цій складній ювелірній техніці.

Історія мокуме гане

    Мокуме гане — це стародавня японська техніка обробки металів, винайдена у феодальній Японії майстрами мечів. Її назва перекладається як "металічна текстура деревини". У ті далекі часи її використовували переважно для прикрашання руків’їв самурайських мечів. Щоправда, таку розкіш міг дозволити собі не кожен самурай, оскільки ця послуга була дорогою і статусною.

    Проте майже одразу майстри зрозуміли, що загадкову техніку можна використовувати не лише для оздоблення зброї, але і для виготовлення ювелірних прикрас. Тож тепер ви можете носити витвори у техніці мокуме, не тягаючи з собою декілька кілограм гострого металу. Але кожна зроблена нами прикраса несе повну вагу цієї історії, яку ми втілили в наших каблучках, сережках, кулонах.

Колекція прикрас мокуме

    Японська культура стала підґрунтям для появи та вдосконалення мокуме гане. Проте сьогодні ця ювелірна техніка є улюбленою для багатьох майстрів у всьому світі. Водночас далеко не кожен ювелір здатен освоїти її. Ми не помилимося, якщо скажемо, що в Україні на сьогодні є тільки поодинокі випадки створення певних виробів в цьому стилі. І що тільки наш бренд може похвалитися розробкою та виготовленням повноцінних колекцій у цій складній техніці.  

    Завдяки їй кожна прикраса виходить неповторною, і ми самі не завжди знаємо, що ж саме вийде з-під досвідчених рук ювеліра.

Як створюється каблучка мокуме. Відео. 

Пропонуємо вам самим насолодитися процесом виготовлення каблучки мокуме.


    Переглянувши наше відео, ви напевно зрозуміли, що мокуме — це більше, ніж просто техніка поєднання металів. Вона є справжньою алхімією, яка вимагає від майстра надзвичайної терплячості, акуратності та високої ювелірної майстерності. Коли митець створює прикрасу мокуме, він має дуже тонко відчувати метали, дуже дбайливо з ними обходитись, «не дозволяти їм плакати». Між ним і ними мають скластися справді довірливі відносини. Логіка тут не працює! 

Мокуме – це майже завжди суцільна інтуїція та шосте чуття!

    У ній не існує точного алгоритму. Кожного разу все по-іншому. Тому необхідне терпіння і правильний психологічний стан, налаштування, а також вміння відчути загальний образ витвору, не прив’язуючись до конкретних деталей. Адже мокуме – це завжди загадка, це завжди імпровізація.

    Непередбачуваність, рідкісність, складність — це три фактори, що роблять ювелірні вироби з мокуме гане справді коштовними та високовартісними. Якщо ви цінуєте розкіш, ексклюзивність та ручну роботу — то ці вироби ідеально вам підходять. 

    Адже тільки техніка мокуме гане дозволяє металам зберігати свою індивідуальність, властивості і характер, і в той же час, красиво огорнувши один одного з усіх боків, щільно поєднуватися і утворювати невимовної краси візерунок. Візерунок, який завдяки своїй унікальності та повністю ручному процесу виготовлення, не повториться вже ніколи у жодному іншому виробі.


(
4.9
 з 5)

Поширити статтю

(
4.9
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: