Сапфір — все про дорогоцінний камінь

Сапфір — все про дорогоцінний камінь

19.02.2019
vieved   8773

    Минулого разу ви дізналися про смарагд, фаворит французьких королів. Тепер ми вирішили розповісти про сапфір – напрочуд красивий коштовний камінь, що нерідко має більшу цінність, ніж розкішний діамант.

Історичні відомості про сапфір

    Сапфір в усіх його небесних тонах є каменем мудрості і праведності, терпимості, стійкості, пророцтва і Божого Милосердя. Він широко цінується як дорогоцінний камінь, починаючи з 800 р. до н.е. Правителі стародавньої Персії вважали, що небо було розфарбовано в досконале відображення синіх сапфірів.

    Королі носили сапфіри у кулонах, як потужний захист від злого ока. Вважалося, що сапфіри здатні оберігати свого володаря від заздрості і залучали божественну милість. Сингали на Шрі-Ланці також вважали, що коштовний сапфір служив захистом від чаклунства.

У ХІІ столітті сапфір був відомий як найкращий камінь для перстнів священнослужителів.

Магічні властивості сапфіра

    Для ювелірів цінність сапфіра очевидна завдяки його рідкіснісності, насиченості кольору, чистоті і твердості кристалу. А для цілителів, астрологів та особливих колекціонерів привабливість сапфіра полягає ще й у його особливій енергетиці та цілющих властивостях.

    У східній астрології сапфіри співвідносяться з планетою Сатурн, яка відповідає за якості могутності, самоконтролю, витривалості, вірності, чистоти, аскетичності та жертовності. Сапфіри колись використовувалися,  як обереги проти отруйних істот, а також в якості попередження прихованих небезпек.

    Якщо ви вирішили виготовити оберіг чи талісман, який би допомагав вам на шляху самовдосконалення, то сапфіри — це прекрасний спосіб навчитися контролювати своє життя. Сапфіри допомагають розвивати такі якості, як відповідальність, авторитетність, надійність. Вони допоможуть вам гармонізуватися із внутрішніми духовними силами.

Зелений сапфір у формі серця

 

Сапфір в ювелірному мистецтві

    Оскільки сапфір випромінює енергію лояльності, вірності та відданості, його часто використовують у дизайні обручок, а також каблучок для пропозицій.  Сапфіри своїм «характером» та особливою коштовністю вельми пасують владним, статусним, впливовим людям.

ювелірні прикраси з сапфіром

    Однак, обручки і кільця не єдині прикраси, в яких використовується сапфір. Цей неймовірний камінь служить вставкою також для сережок, кулонів і навіть хрестиків.

кулони та сережки з сапфіром

Як носити прикраси з сапфірами

Всі ми знаємо, що сапфір має не просто синій відтінок, а глибокий, насичений колір, який заворожує і одночасно надихає. Його колір привертає увагу і з легкістю гіпнотизує, особливо якщо прикраси добре підібрані. Ось кілька порад, які допоможуть виглядати завжди чарівно:

1. Виберіть метал. Гарна новина в тому, що сапфір відмінно поєднується з будь-яким дорогоцінним металом. Зовсім не важливо, що ви вирішите вибрати: срібло або золото. Тому найбільше відштовхуйтесь від наряду. Наприклад, якщо хочете одягнути щось рожеве або жовте, то золота прикраса з сапфіром буде кращим вибором, ніж срібло.

2. Сила чорного кольору. Чорний підходить до всього, тому поєднувати сапфірові прикраси з чорним платтям, джинсами або шкіряною курткою поверх чорної блузки не складе труднощів. Яскравий синій стане привабливою деталлю вашого образу, тому обов'язково вибирайте сміливі вишукані прикраси.

3. Будьте яскравою. Чорний — не єдиний колір, який добре поєднується з сапфірами. Якщо ви більше віддаєте перевагу яскравому одягу, то побоюватися через безглуздість образу не варто. Це означає, що ви можете носити сапфіри незалежно від пори року.

Якщо ваша шафа повна яскравого весняного або осіннього одягу, прикраси з сапфірами — ідеальне доповнення.

4. Одна каблучка або дві? Відповідь на питання залежить від розміру. Якщо каблучка велика, то на одній можна зупинитися. Адже навіщо вам загромаджувати руку? Якщо поменша, то вибирайте дві, але не більше. Запам’ятайте чим менше, тим краще.

5. Дотримуйтеся стилю. Якщо ви збираєтеся на серйозний офіційний захід, то вечірнє плаття з великим сапфіром матиме гарний вигляд. Що, звичайно, не можна сказати про таке поєднання з повсякденним вбранням.

Для співбесіди, прогулянки або звичайної ділової зустрічі краще підбирати прикраси з невеликим камінням. Стиль прикрас з сапфірами повинен відповідати стилю одягу.


Як доглядати за сапфіром

    Завдяки тому, що сапфіри у своїй твердості поступаються лише діамантам, їх можна чистити практично будь-яким способом. Однак, грубі механічні методи очищення ми все ж не рекомендуємо, адже у кожному сапфірі може міститись певна частка включень. І чим більший їх вміст, тим більший ризик пошкодити поверхню дорогоцінного каменю.

Найоптимальніше для чищення прикрас з сапфірами використовувати теплу мильну воду та зубну щітку з дрібними ворсинками.

Дбайливе зберігання

Не забувайте знімати прикраси перед миттям посуду, заняттями активною діяльністю, яка може пошкодити камінь. Сапфір хоч і твердий, але недбале ставлення все одно неприйнятне.

Зберігайте прикраси з сапфірами окремо від інших виробів. Найкраще це робити в спеціальних ювелірних коробочках або скриньках.

 

(
4.9
 з 5)

Поширити статтю

(
4.9
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: