Сапфір — все про дорогоцінний камінь

Сапфір — все про дорогоцінний камінь

Сапфір — все про дорогоцінний камінь

Друзі, сьогодні ми продовжуємо висвітлювати у нашому блозі тему дорогоцінних каменів.

Минулого разу ви дізналися про смарагд, фаворит французьких королів. Тепер ми вирішили розповісти про сапфір – напрочуд красивий коштовний камінь, що нерідко має більшу цінність, ніж розкішний діамант.

Історичні відомості про сапфір

Сапфір в усіх його небесних тонах є каменем мудрості і праведності, терпимості, стійкості, пророцтва і Божого Милосердя. Він широко цінується як дорогоцінний камінь, починаючи з 800 р. до н.е. Правителі стародавньої Персії вважали, що небо було розфарбовано в досконале відображення синіх сапфірів.

Королі носили сапфіри у кулонах, як потужний захист від злого ока. Вважалося, що сапфіри здатні оберігати свого володаря від заздрості і залучали божественну милість. Сингали на Шрі-Ланці також вважали, що коштовний сапфір служив захистом від чаклунства.

У ХІІ столітті сапфір був відомий як найкращий камінь для перстнів священнослужителів.

Магічні властивості сапфіра

Для ювелірів цінність сапфіра очевидна завдяки його рідкіснісності, насиченості кольору, чистоті і твердості кристалу. А для цілителів, астрологів та особливих колекціонерів привабливість сапфіра полягає ще й у його особливій енергетиці та цілющих властивостях.

У східній астрології сапфіри співвідносяться з планетою Сатурн, яка відповідає за якості могутності, самоконтролю, витривалості, вірності, чистоти, аскетичності та жертовності. Сапфіри колись використовувалися,  як обереги проти отруйних істот, а також в якості попередження прихованих небезпек.

Якщо ви вирішили виготовити оберіг чи талісман, який би допомагав вам на шляху самовдосконалення, то сапфіри — це прекрасний спосіб навчитися контролювати своє життя. Сапфіри допомагають розвивати такі якості, як відповідальність, авторитетність, надійність. Вони допоможуть вам гармонізуватися із внутрішніми духовними силами.

 

Сапфір в ювелірному мистецтві

Оскільки сапфір випромінює енергію лояльності, вірності та відданості, його часто використовують у дизайні обручок, а також каблучок для пропозицій.  Сапфіри своїм «характером» та особливою коштовністю вельми пасують владним, статусним, впливовим людям.


Однак, обручки і кільця не єдині прикраси, в яких використовується сапфір. Цей неймовірний камінь служить вставкою також для сережок, кулонів і навіть хрестиків.


Як доглядати за сапфіром

Завдяки тому, що сапфіри у своїй твердості поступаються лише діамантам, їх можна чистити практично будь-яким способом. Однак, грубі механічні методи очищення ми все ж не рекомендуємо, адже у кожному сапфірі може міститись певна частка включень. І чим більший їх вміст, тим більший ризик пошкодити поверхню дорогоцінного каменю.

Найоптимальніше для чищення прикрас з сапфірами використовувати теплу мильну воду та зубну щітку з дрібними ворсинками.