Сапфір — все про дорогоцінний камінь

Сапфір — все про дорогоцінний камінь

Сапфір — все про дорогоцінний камінь

    Друзі, сьогодні ми продовжуємо висвітлювати у нашому блозі тему дорогоцінних каменів. Гадаємо, що блог на цей раз буде неменш цікавий за попередній.

    Минулого разу ви дізналися про смарагд, фаворит французьких королів. Тепер ми вирішили розповісти про сапфір – напрочуд красивий коштовний камінь, що нерідко має більшу цінність, ніж розкішний діамант.

Історичні відомості про сапфір

    Сапфір в усіх його небесних тонах є каменем мудрості і праведності, терпимості, стійкості, пророцтва і Божого Милосердя. Він широко цінується як дорогоцінний камінь, починаючи з 800 р. до н.е. Правителі стародавньої Персії вважали, що небо було розфарбовано в досконале відображення синіх сапфірів.

    Королі носили сапфіри у кулонах, як потужний захист від злого ока. Вважалося, що сапфіри здатні оберігати свого володаря від заздрості і залучали божественну милість. Сингали на Шрі-Ланці також вважали, що коштовний сапфір служив захистом від чаклунства.

У ХІІ столітті сапфір був відомий як найкращий камінь для перстнів священнослужителів.

Магічні властивості сапфіра

    Для ювелірів цінність сапфіра очевидна завдяки його рідкіснісності, насиченості кольору, чистоті і твердості кристалу. А для цілителів, астрологів та особливих колекціонерів привабливість сапфіра полягає ще й у його особливій енергетиці та цілющих властивостях.

    У східній астрології сапфіри співвідносяться з планетою Сатурн, яка відповідає за якості могутності, самоконтролю, витривалості, вірності, чистоти, аскетичності та жертовності. Сапфіри колись використовувалися,  як обереги проти отруйних істот, а також в якості попередження прихованих небезпек.

    Якщо ви вирішили виготовити оберіг чи талісман, який би допомагав вам на шляху самовдосконалення, то сапфіри — це прекрасний спосіб навчитися контролювати своє життя. Сапфіри допомагають розвивати такі якості, як відповідальність, авторитетність, надійність. Вони допоможуть вам гармонізуватися із внутрішніми духовними силами.

Зелений сапфір у формі серця

 

Сапфір в ювелірному мистецтві

    Оскільки сапфір випромінює енергію лояльності, вірності та відданості, його часто використовують у дизайні обручок, а також каблучок для пропозицій.  Сапфіри своїм «характером» та особливою коштовністю вельми пасують владним, статусним, впливовим людям.

ювелірні прикраси з сапфіром

    Однак, обручки і кільця не єдині прикраси, в яких використовується сапфір. Цей неймовірний камінь служить вставкою також для сережок, кулонів і навіть хрестиків.

кулони та сережки з сапфіром

Як доглядати за сапфіром

    Завдяки тому, що сапфіри у своїй твердості поступаються лише діамантам, їх можна чистити практично будь-яким способом. Однак, грубі механічні методи очищення ми все ж не рекомендуємо, адже у кожному сапфірі може міститись певна частка включень. І чим більший їх вміст, тим більший ризик пошкодити поверхню дорогоцінного каменю.

Найоптимальніше для чищення прикрас з сапфірами використовувати теплу мильну воду та зубну щітку з дрібними ворсинками.