Різновиди натуральних опалів та догляд за ними

Різновиди натуральних опалів та догляд за ними

Різновиди натуральних опалів та догляд за ними

Опали — одні з найбільш загадкових та містичних каменів. У них неймовірне відображення кольорів з чарівними візерунками. Їхня гра зі світлом зачаровувала не одні очі. Однак, окрім незвичайного вигляду у них є ще ряд певних особливостей, про які хочемо Вам розповісти.

 У сьогоднішній статті ви дізнаєтесь про різновиди опалів, їхні кольори та огранки, а також про те, як за ними доглядати. 

Різновиди опалів

    Розрізняють дорогоцінні опали з іризацією (характерними блискітками) та звичайні (без блискіток). Чим більш рівномірний колір каменю і сильніші відблиски, тим більша ціна. 

   У своїх прикрасах ми використовуємо тільки натуральні опали. Однак, виділяють також дублети і триплети. Якщо довго на них не зупинятися, то це камені з мінімальним вмістом опалу. Для прикладу, для виготовлення дублета виробники беруть чорну основу (чорне промислове скло, твердий пластик, коричнева залізна руда) та склеюють її з тонким шаром опала. Для триплета ті ж самі компоненти, але поверх опалу додається ще скло або кварц.

    Ми не використовуємо ці 2 різновиди, оскільки вони штучні. На нашу думку, будь-які натуральні камені містять в собі енергетику, що наділяє прикраси життям та характером. До того ж, дуплети та триплети більш вразливі до пошкоджень.

Які бувають кольори та огранки в опалів?

    Кольорова палітра цих каменів доволі багата, але найпопулярнішими серед наших клієнтів є: білий/молочний, чорний, вогняний опал, всі з характерною для каменю іризацією (виблискуванням).

Різнокольорові опали
Натуральні опали
Опали різних кольорів

    Якщо ж говорити про огранку, то це буде кабошон (овал, круг, капля), рідше – фацетна огранка.

    На фотографіях ви можете побачити такі моделі: «Блиск душі», «Місячний дует» з чорним та білим опалом, «Юпітер», а також браслет «Джерело життя»


Як доглядати за опалами та зберегти їхній зовнішній вигляд?


    Питання догляду порушується не дарма, оскільки це доволі специфічний камінь, який практично не схожий ні на який інший. Якщо хочете, аби ваші прикраси з опалами зберігали товарний вигляд протягом років, то необхідно дотримуватися певних правил.

1. Опал — доволі м’який камінь, по шкалі Мооса 5,5-6,5 (для порівняння: аметист – 7, блакитний топаз - 8, сапфір – 9), а це значить, що він потребує бережного носіння. Адже його надзвичайно легко подряпати об тверду поверхню, а при падінні може навіть відколотися шматочок.

2. Опал дуже чутливий до води, можливо тому що і сам на 5-25 % складається з неї. В Інтернеті ви можете зустріти багато інформації про те, що вода на натуральні опали зовсім не впливає і його, навпаки, треба мочити. Ми розповімо Вам тільки ту інформацію, яку вивели зі своїх спостережень та досвіду наших замовників. 

Мочити опал небажано, тому що коли він вбирає в себе багато вологи, втрачається характерна для каменю гра кольорів.

Після висихання (залежить від кількості поглинутої води), опал знову заграє блискітками.

Якщо вода не була чистою (багато мила, вода в басейні, морська вода), блискітки можуть пропасти назавжди.

Тому важливо пам’ятати, що прикраси з опалами ні в якому разі не можна мити в ультразвуковій мийці (на випадок, якщо ви віднесете у майстерню своє улюблене колечко з опалом).

3. Надмірна волога також некорисна для опалів, тому краще знімати прикраси з опалами перед походом в сауну або баню.

4. Уникайте попадання прямих сонячних променів та надмірно сухого повітря — камінь може тріснути. 

У ситуаціях, коли довго не носили прикрасу з опалом, радимо класти її в коробочку або м’який мішечок (щоб не пошкодити камінь іншими прикрасами) поруч з ваткою змоченою невеликою кількістю води.

Якщо ви задумалися над купівлею прикрас з опалами, то можете сміливо їх придбати. Просто опали потребують трошки більшої уваги.

Елементарні правила (що, до речі, стосується інших каменів) – знімати прикраси з опалами вдома, при фізичній роботі і старатися не приймати з ними душ. Надворі дощ? — Не біда, для опала це не критично!


(5.0 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: