Історія бренду Kochut

20.04.2022
vieved   3246

Український бренд Kochut створений 2013 року в Ужгороді трьома братами - Юрієм, Романом та Ігорем. Бренд займається виготовленням ювелірних прикрас та кілька років тому з’явився ще один напрям розвитку - вироби з дерева та епоксидної смоли.

 

Історія

Брати Юрій, Рома та Ігор Кочути почали виготовляти прикраси ще в старших класах школи. Професійно виготовленням прикрас зайнялися, коли поступили в Ужгородський національний університет. Навчались троє на Інженерно-технічному факультеті, спеціальність машинобудування. Освіта в Ужгородському Національному Університеті дала змогу навчитися технології обробки металів, у тому числі хімічної, і механічної.

На початку виготовляли кулони й каблучки з міді, олова та латуні, після чого послідувала робота зі сріблом та камінням. Першою ювелірною прикрасою, яку вони зробили для продажу, було лицарське намисто із срібних орлів. Працювали у батьковій міні-майстерні.

Хлопці ділилися своїми виробами в соцмережах під назвою «Кохінур», що походить від одного з найбільших діамантів світу (в перекладі означає «гора світла»). Пізніше вони провели ребрендинг і назвали компанію своїм прізвищем по рекомендації батька Кочута Андрія Ярославовича.

Власне, Юрій Кочут і придумав концепцію бренду і намалював логотип «kochut» в той час, поки лежав у лікарні після отриманих опіків на репетиції до фаєр-шоу. Так, брати довгий час займались історичною реконструкцією та фаєр-шоу, але це вже інша історія.


Шоуруми

У 2015 році брати відкрили свою першу ювелірну майстерню та згодом почали залучати до себе майстрів, менеджерів з продажу, контент-менеджерів та інших кадрів. Наприкінці 2017 року здійснюється переїзд у значно більшу майстерню, яка дала простір для створення ювелірного шоуруму в Ужгороді.

Слідом за шоурумом в Ужгороді відкрився шоурум у Відні та через рік у Києві, де клієнти також можуть оглянути та приміряти прикраси. Наразі, ужгородська компанія представлена ще і в Лондоні, Дюссельдорфі, Таллінні, Простейові, Алмати та Нью-Джерсі. Повсюди – різні формати, як-от шоурум і сайт або офіс і сайт, у когось – тільки прикраси або тільки дерево, а хтось об’єднав.

Цікаві факти

    ■ Прикраси від Кочут носять учасники музичних гуртів «Время и стекло», «НеАнгели», «Триставісім», «Тінь сонця». У Франції прикрасу Кочут носить співачка Zaz. У засновниці українського музичного гурту «ONUKA» є кулон «Помах крила» з гравіюванням. У 2017 році Кочут виготовили кулон з горами «Еверест» для першої українки, яка підкорила Еверест, — Ірини Галай.
    ■ Kochut Jewelry створили першу у світі ювелірну прикрасу з галієм.
    ■ Одного разу їм надійшло замовлення на перстень зі справжнім метеоритом, а серед найдивніших виділяють каблучку із зубом і волоссям. Хлопець надіслав свій зуб, а дівчина — пасмо заплетеного волосся.
    ■ У 2016 році Кочути обігнали компанії «Pandora», і «Золотий вік» у рейтингу успішності в соцмережах.
    ■ У 2018 році команда Kochut створила срібну корону для конкурсу краси в США «Міс Українка Нью-Джерсі». Над нею працювали 2 місяці. У короні 571 камінь, її вага — 199 грамів. Але найдовше брати виготовляли срібну корону для конкурсу краси «Міс Закарпаття» – створення і закріплення 750 вставок із кубічного цирконію, тривало два місяці.
    ■ У 2018 прикраса «Пташка на гілочці» потрапила до музею історичних коштовностей України у Києві.
    ■ Наразі, найдорожчі прикраси, створені брендом - золоте колье з турмаліном та діамантами «Аромат Всесвіту» вартістю $19800, а також сережки «Метіда» в білому золоті з діамантами та аквамаринами, вартістю $20500.

(
4.8
 з 5)

Поширити статтю

(
4.8
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: