Що треба знати про запонки?

Що треба знати про запонки?

Що треба знати про запонки?

Запонки не бояться часу та змін у трендах. Вони завжди будуть відмінною прикрасою до сорочки. Хіба у світі є чоловічий аксесуар, який є одночасно декоративний та функціональний? Якщо ви їх не носите, то втрачаєте можливість отримувати від людей приємні компліменти. Однак перед тим, як придбати запонки, ви повинні знати: як їх носити, підбирати та одягати, щоб не спустили гроші на вітер, а вклали їх в майбутні реліквії, які зможете передати своїм дітям!

Як носити запонки на офіційних заходах?

У світі, мабуть, немає ні одного чоловіка, який би ніколи не чув про цей аксесуар та не знав про його призначення. Щоправда, далеко не кожен вміє підбирати запонки і не знайомий з правилами носіння запонок. Саме з цієї причини ми і вирішили написати статтю, в якій знайдете відповіді на найбільш популярні питання стосовно цього чоловічого аксесуара.  

Коли справа доходить до офіційних заходів, запонки — це майже завжди необхідний елемент одягу, без якого костюм не буде повноцінним. Існує два типи формальних заходів, які зазвичай виникають час від часу: Black tie і White tie.

Запонки для «Black tie»

«Black tie» — це один із найрозповсюдженіших дрес-кодів офіційних заходів (весілля, вечірній прийом, прем’єра в театрі), який передбачає вихід у вечірніх нарядах. Для чоловіків це буде смокінг, штани та чорний метелик, який повинен зав’язуватися, а не кріпитися, як значок до сорочки. Якщо говорити про запонки, то найкращим варіантом стануть срібні екземпляри з легким візерунком. Адже таким чином ви збережете класичний стиль, а костюм не загубиться на фоні різких та недоречних запонок. 

Запонки для «White tie»

У світі немає більш суворого дрес-коду, ніж White tie, оскільки тільки для нього прописаний кожний пункт наряду. Тому запонки для таких заходів необхідно підбирати дуже ретельно. Адже одна помилка забезпечить криві посмішки на цілий вечір. 

Можливо ви здивуєтесь, але найкращим вибором для таких заходів будуть запонки з перлинами. Вони виглядатимуть надзвичайно розкішно та елегантно, а також не порушуватимуть дрес-код. 

Як носити запонки на роботі?

Якщо ви працюєте в офіційному діловому середовищі, то вам можуть знадобитися запонки. Однак це не означає, що ви повинні носити одну і ту ж нудну пару кожен день. Насправді, запонки — відмінний спосіб оживити офісний одяг, не порушуючи дрес-код. Зокрема, вони є відмінним варіантом для покращення зовнішнього вигляду простої білої сорочки. Через те, що біла сорочка виглядає нейтральною і стриманою, до неї легко додати безліч різних стилів запонок. Так що не бійтеся вибрати унікальний варіант, який передає вашу індивідуальність. Але переконайтеся, щоб вони також виглядали доречно для зустрічей з босом і клієнтами.

Як носити запонки з синьою сорочкою?

Якщо ви хочете носити запонки з синьою сорочкою для роботи, то повинні робити це обережно. Оскільки кольорові запонки можуть легко вступати в суперечність або здаватися занадто різкими для синьої сорочки, краще дотримуватися певної консервативності. Щоб зробити це, спробуйте закріпити  пару срібних запонок. Це дозволить грати з різними формами та дизайном, не виглядаючи  при цьому неправильно одягненим. В якості альтернативи, якщо хочете носити кольорову пару, спробуйте вибрати запонки синього відтінку, який контрастує з вашої сорочкою. Наприклад, якщо ваша сорочка світло-синього кольору, то використовуйте темно-сині запонки. Це дозволить утримувати зовнішній вигляд послідовним і гармонійним, не дозволяючи при цьому виглядати надмірно монотонним.

Як носити запонки з рожевою сорочкою?

Це доволі складне завдання, однак цілком реальне. Перший варіант — пара в рожевих тонах, яка доповнить сорочку і при цьому злегка контрастує. Другий — це срібний стиль, який дозволить сорочці виділятися і м'яко підкреслювати манжети. Нарешті, третій варіант — вибрати різнобарвний дизайн. Тим не менш, ви повинні бути обережні, щоб включені тони не конфліктували з рожевим кольором сорочки.

Як категорично не рекомендовано носити запонки?

  • Забудьте про смішні та недоречні запонки. Особливо з «прикольними» фразами. Вони недоцільно виглядатимуть у будь-яких ситуаціях.
  • Не одягайте запонки під невдало підібраний костюм. Піджак, сорочка, штани та взуття завжди повинні пасувати одне одному. У противному випадку запонки лише погіршать ситуацію. 
  • Не одягайте запонки, якщо вони не відповідають кольору інших аксесуарів (годинник, затискач для краватки, каблучка). Якщо у вас чоловічі запонки із золота, то перстень або годинник теж повинні бути золотистого кольору. 
  • Без піджака не варто носити запонки. Виключенням будуть тільки ситуації, коли ви вирішили його зняти.

Джордж Баланчин і Ігор Стравінський працюють над балетом

Джордж Баланчин і Ігор Стравінський працюють над балетом "Агон". Свій піджак Ігор Федорович залишив на роялі.

  • Витримуйте баланс в аксесуарах. Адже запонки з дорогоцінних металів, особливо з дорогоцінним камінням, відносяться до ювелірних прикрас. Якщо ви вирішити одягнути все, що тільки є, то виглядатимете, як «Циганський барон». 


Французький манжет проти італійського.

Перед тим як купити запонки, переконайтеся, що у гардеробі є відповідний тип сорочки. Бажано, щоб це була модель з французьким манжетом. Щоправда, звичний для всіх нас італійський манжет теж не виключення, але про це піде мова нижче.

Класичні сорочки з французькими манжетами є найбільш доцільним варіантом для заходів «Black Tie», оскільки вони виглядають більш офіційно та святково. Цей тип сорочок не зможе існувати без запонок через відсутність ґудзиків на манжетах. Рукава в таких моделей дуже довгі, тому певна частина манжета закочується назад, аби створити товстий і жорсткий манжет. Тяжкі запонки будуть найкращим варіантом до них через те, що доводиться скріплювати декілька шарів тканини.

Італійський манжет ми зустрічаємо практично щодня. Він відрізняється від попереднього тим, що з’єднується ґудзиками, однак деякі моделі мають також виріз і для запонок (такий тип називається Convertible Cuff). Ці манжети часто створюються для сорочок, які по крою та матеріалу відносяться до "неформальних" (casual), тому і запонки до них варто підібрати менш помпезні. Можуть підійти більш фривольні або "оригінальні" запонки.    

Як правильно вдягнути запонки з французьким манжетом? 

На початку ви напевно помітите, що вдягати запонки — не найзручніша справа. Щоправда, це діло звички. Через декілька спроб ви побачите, що запонки кріпляться на манжети без значних зусиль. 

Для того, щоб застібнути запонки на французькій манжеті, необхідно виконати наступні кроки.

Крок 1:

Складіть манжет назад так, щоб петлі для запонок вирівнялися. Оскільки після цієї маніпуляції манжет стає двошаровим, то чотири отвори мають вишикуватися в лінію отвори.

Франзуцький манжет на рукавах сорочки

Крок 2:

Проштовхніть задню частину запонки через отвори. Це означає, що передня частина запонок (зазвичай сторона з візерунком, орнаментом) у закріпленому положенні знаходиться внизу зап'ястя і повернена в сторону від вашого тіла. Якщо запонки двосторонні, то більше ніяких кроків не потрібно робити.

Як правильно вдягнути запонки для французького манжета

Крок 3:

Закрийте застібку, щоб закріпити запонку на місці.

Закріпка запонки на французькому манжеті

Як правильно вдягнути запонки з італійським манжетом?

Як правильно вдягнути запонки для італійського манжета

Процес одягання запонок для італійського манжета відрізняється від французького тільки першим кроком. Вам не потрібно складати манжет у два шари. Достатньо їх розстебнути, вирівняти та пропхнути запонку.

Де придбати чоловічі запонки?

Все залежить від ваших бажань. Якщо ви зацікавлені у купівлі запонок, які можуть стати сімейною реліквією або хочете зробити коханому подарунок, то варто замислитися над покупкою запонок з дорогоцінних металів. Знайти їх ви запросто зможете у нашому каталозі запонок. До речі, ми також можемо виготовити їх за індивідуальним замовленням. Ідея та бачення майбутньої прикраси — це все, що від вас потрібно. 


(5.0 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: