Смарагд: все про характер королівського каменю

Смарагд: все про характер королівського каменю

Смарагд: все про характер королівського каменю

Чому ми любимо натуральні дорогоцінні камені? Тому що разом з ними ми відчуваємо себе частиною органічної природи: вони дарують нам відчуття свіжої гірської краси.

Кажуть, що камені люблять і цінують за три особливості: за природну красу, довговічність і унікальність. Смарагд поєднує в собі всі елементи "закоханості", а ще у нього є маса інших особливостей, про які ви скоро дізнаєтеся.

Смарагд спостерігав за створенням і розвитком світу з давніх часів і аж до сучасної епохи. У 37 столітті до н.е. поблизу Червоного моря розробляли перші родовища смарагдів. У 4 ст. до н.е. на міських ринках Вавилону продавали дорогоцінні зелені камені.

Згідно з християнською легендою, чаша Святого Грааля була виготовлена ​​зі смарагдів. Скрижалі Гермеса, на яких записана вся мудрість світу, були створені з цільного смарагда. Клеопатра в знак особливої ​​прихильності дарувала своєму близькому оточенню портрет, висічений на ніжно-зеленому камені. В Єгипті навіть були "шахти Клеопатри", де добували смарагди для улюбленої всіма імператриці!


Де добувають улюблені камені Клеопатри

Зараз лідерами родовищ смарагдів є дві країни — Замбія (Африканський континент) і Колумбія.

Замбійські смарагди наділені ніжним синьо-зеленим відтінком, а колумбійські смарагди мають сильно виражений пляшковий колір. На пострадянському просторі надають перевагу смарагдам пляшкового кольору, а в Європі синьо-зелені камені наділяють більшою цінністю. По суті, це всього лише специфіка естетичного смаку: обидва види смарагдів однаково хороші, різняться тільки місця походження.

Де добувають смарагди — вже зрозуміло, але де їх огранювати, перетворюючи в улюблені прикраси? В Індії. Там натуральні камені проходять термічну обробку, і більшість з них промаслюється для створення ідеальної текстури.


Найважливіше про смарагди

Пам'ятайте: у природі немає іншого кольору смарагду, крім природного зеленого. Червоних, чорних, синьо-фіолетових смарагдів не існує. Якщо ви зустрінете блакитний камінь, який вам будуть видавати за смарагд, то це або берил, або просто штучний камінь, створений в лабораторних умовах.

Колір смарагда унікальний, — оксамитово-зелений з різними відтінками залежно від походження. Справжній смарагд змінює колір при зміні кута падіння світла: якщо ви повернете його на 90 градусів, можна помітити градацію відтінків від блакитно-зеленого до ніжно-золотого.

І ключовий момент — у натурального смарагда практично завжди є мікроскопічні дефекти: тріщини, скупчення солей, невеликі краплі. Уявіть, що процес створення кристала в природі нагадує органічний розвиток клітини. На нього впливають гори, пил, дощ та інші природні фактори. Нагадування про розвиток і походження кристала залишаються з каменем назавжди навіть після ограновування.


Ідеальних смарагдів в природі дуже мало. Довершені одноколірні камені, які часто можна побачити у вітринах ювелірних магазинів, — це синтетичне каміння, створене не природою, а людиною. У них мінімум натуральності і максимум штучної обробки.

Вартість натуральних смарагдів з ідеальним кольором без будь-яких природних дефектів набагато перевищує вартість справжніх діамантів. Це та рідкість, за яку доводиться платити величезні гроші.

Чистота органічного кольору смарагда і його прозорість, яка нагадує сухожилля морської хвилі, — ось за що ми цінуємо його. Любити смарагди — значить цілісно приймати їх справжню красу. Дрібні включення і тріщини смарагда утворюють його унікальний характер: в них природа не може повторити себе більше одного разу. У мікроскопічних дефектах природа дарує свою справжню есенцію, вона дарує силу дощу, свіжість гірського повітря і оксамитову міць землі.

І це справді цінно.


Просто магія: кращі властивості каменю

Крім давнього походження і історичної значимості, у смарагда є багато інших прекрасних особливостей. Кажуть, якщо покласти камінь в ємність з водою, то через деякий час вона очиститься від негативної енергетики.

Натуральний зелений колір каменю діє як заспокійливе для нервової системи людини. Також цей колір добре впливає на зір і нівелює хронічну втому.

Зелений — колір енергії серця; смарагд відкриває внутрішній світ людини і впускає в нього любов і благодать. Ще на Русі смарагди радили носити дівчатам для того, щоб знайти коханого.

Власники смарагда сплять міцним, спокійним сном. Їм не загрожують кошмари, непомірна втома або безпричинні страхи. Спокійна енергетика натурального каменю стане важливим оберегом для душі і тіла.