Все про камінь аметист

Все про камінь аметист

17.02.2021
vieved   3382

Прикраси з аметистом супроводжує свобода і любов. Відтінки цього каменю — це натяк на ранню весну, яка несе в собі безмовну силу ніжності. 

Аметист вростає у гірських породах, де на висоті вбирає свободу, аби потім передати її власниці. Усе, що далі відбувається між ними, залишається таємницею, яку ми спробуємо розкрити далі у статті.

Історія

Вишукані аметисти століттями прикрашали коштовності королівської корони. Приблизно 2000 років найпопулярніший фіолетовий кварц використовується для оздоблення ювелірних прикрас. До ХІХ століття аметисти цінувалися так само як рубіни і смарагди. Та після знахідки чималих родовищ в Бразилії ціна зменшилася. Проте аметист і досі залишається найбільш коштовним різновидом кварцу. Завдяки яскраво вираженому фіолетовому відтінку і можливим лікувальним властивостям прикраси з аметистів стали популярними серед всіх поколінь. 

В історичних джерелах знайдені згадки про те, що аметисти були талісманами на удачу для моряків і воїнів. Греки та римляни пили з аметистових кубків або одягали намисто з аметистів для того, щоб не п’яніти. Камілло Леонарді — італійський астроном ХV-XVI ст. — стверджував, що аметисти відганяють погані думки і оживляють розум. А темні відтінки фіолетового каміння найбільше пасують художникам і винахідникам, яким вони дають натхнення й енергію.

Характеристики 

Аметист — це кристалічний кварц, колір якого варіюється від блідо-бузкового до темно-пурпурового. Володіє відносно високою твердістю (7 балів за шкалою Мооса), є прекрасним ювелірним каменем для огранки будь-якого призначення. Вважається одним з найдорожчих різновидів кварцу.


НазваАметист
РізновидКварц
Твердість за шкалою Мооса7
Зносостійкість/міцністьВище середнього (поступається дорогоцінній групі — діаманту, сапфіру, рубіну та берилам)
КласНапівдорогоцінний: розкішний та доступний
Основні родовищаБразилія, Замбія, Болівія, Уругвай
КолірВід прозорого до напівпрозорого, фіолетовий, зелений
Ціна$$

Фактори якості аметистів

Колір

Кольори аметистів

Глибина фіолетового в аметисті може бути різною. Пурпуровий відтінок може бути блідим, ледь помітним або ж настільки насиченим, що камінь в оправі буде виглядати майже чорним при слабкому освітленні. Для преміальних та ексклюзивних моделей зазвичай використовують аметисти з червоно-фіолетовим відтінком, який надає елегантності та розкоші. 

Щоправда, не менш цікавим екземпляром може стати зелений аметист, який ще називають празиолітом. Цей незвичайний ніжний блідо-зелений відтінок каменю є наслідком природного нагрівання високими температурами. 

Чистота

Більшість аметистів, що зустрічаються в природі, як кажуть ювеліри, «чисті на око». Це означає, що без збільшуваного скла в них важко розгледіти включення або тріщинки. 

Огранка

Аметисти різної форми

Аметист доступний у великій кількості химерних форм, в тому числі і в нестандартних огранках. Проте більшість стилів огранювання відкалібровані за стандартними розмірами для використання в ювелірних виробах.

Вага

Аметист великого розміру не завжди буде коштувати значно дорожче за менший екземпляр. На відміну від дорогоцінних каменів, аметисти маленьких розмірів можуть мати такий самий насичений колір, як і великі. Ця особливість суттєво спрощує підбір каменів різного розміру для комплекту, а також дозволяє власнику збирати цілі колекції прикрас з аметистів. 

Як доглядати за аметистами?

Аметист є відносно міцним каменем, для збереження його блиску і природного кольору необхідно дотримуватися правил обережного поводження. Хоч твердість каменя рівна 7 з 10 по шкалі Мооса, однак є чимало предметів, які можуть пошкодити аметист. 

Контакт з твердими поверхнями або з іншими дорогоцінними каменями може залишати подряпини і потертості на поверхні аметисту. Тому перед активними заняттями прикрасу з «кам’яною фіалкою» необхідно знімати. З повним переліком правил по догляду за прикрасами можна ознайомитися ось тут.

Як підібрати прикрасу з аметистом?

Як підібрати аметисти

Фіолетовий — це місце зустрічі холодних і теплих відтінків, що робить наш самоцвіт універсальним каменем. Фіолетові аметисти добре поєднуються з будь-якими відтінками золота. Однак, найкраще виділяється в оправі з білого золота. Також має чудовий вигляд у поєднанні з жовтим золотом, а з червоним творить яскраву гру кольорів. 

Зелений аметист в цьому випадку не є виключенням. Якщо ж постане питання вибору фаворита, то ним стане будь-який дорогоцінний метал холодного відтінку (біле золото, срібло).

Срібні прикраси з аметистами

Найчастіше огранені аметисти мають традиційні круглі або овальні форми. Щоправда, форма краплі (груші) запросто придасть виробу та вашому образу елегантності. Якщо ж ви шукаєте щось оригінальне, то зверніть увагу на аметистове серце. А для цінителів сучасності та великих каменів ідеальним вибором стане огранка «кушон» (округлений квадрат). 

Завдяки своєму яскравому і виразному кольору аметист може стати ідеальною прикрасою для того, аби завжди залишатися в центрі уваги. Аметистовий камінь додасть яскравих фарб до звичайного мінімалістичного образу. 

Аметист — це камінь, який доволі легко поєднати з будь-яким предметом гардеробу (від кежуалу до вечірніх нарядів). Ознайомтесь з нашою колекцією аметистів, щоб знайти прикрасу, яка вигідно вас виділятиме.

Каблучки з аметистами

Топ фактів про аметист

  1. Деякі кристали аметисту сягають неймовірних розмірів. В музеї GIA зберігається кристал, який важить 74 кг.
  2. Аметист — офіційний камінь провінції Онтаріо (Канада).
  3. Леонардо да Вінчі був переконаний, що аметист здатний оберігати від лихих думок, позитивно впливає на розумовий процес, а також сприяє проникливості у веденні бізнесу.
  4. У середньовіччі англійці цінували камінь за його величну натуру і використовували на гербах і відзнаках, які символізують владу. Недаремно аметист красувався на прикрасах наймогутніших монархів і правителів.
  5. Аметист вважається каменем тих, хто народився в лютому. 
  6. Щоб витягти аметистові жеоди (мінеральні утворення) з землі, шахтарі створюють печерні тунелі в потоках лави. Потім вони просвердлюють стіни печери і вставляють невелику камеру, щоб бачити утворення за стінами. Після знаходження стіну обережно ламають, щоб оголити мінеральні аметистові жеоди.
  7. Найбільша аметистова жеода у світі називається — Імператриця Уругваю. Його висота становить ~ 3 м, а вага ~ 2500 кг.
  8. Якщо нагріти аметист, то можна отримати цитрин. Така зміна кольору може відбутися як в природі, так і завдяки людському втручанню.
  9. Аметист є каменем шостої річниці шлюбу.
  10. Рідкісний камінь аметрин має цікаву особливість — в ньому поєднуються одразу два мінерали: аметист і цитрин. Саме це поєднання робить його двоколірним — ніжний перехід з пурпурового відтінку в медово-жовтий.
(
5.0
 з 5)

Поширити статтю

(
5.0
 з 5)

Залишайте коментарі за допомогою Facebook: